Warsztat Masażu Gua Sha

Sala C

Nazwa GUA SHA pochodzi od dwóch chińskich słów oznaczających „skrobać” (gua) oraz „czerwona wysypka” (sha), które w dużym przybliżeniu oddają sposób przeprowadzenia zabiegu.

Jest to technika terapeutyczna polegająca na działaniu z zewnątrz na skórę. Wymaga natłuszczenia skóry, a następnie użycia specjalnego narzędzia wykonanego z rogu, plastiku, jadeitu lub drewna. Skórę masuje się w taki sposób, aby wywołać zaczerwienienie (sha), a nawet lokalne zasinienie czy wybroczyny.

Podstawowy masaż GUA SHA to jedna z klasycznych technik leczniczych Medycyny Chińskiej. Może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innym rodzajem masażu.
Ten prosty masaż pomoże w bólu różnego pochodzenia, w przeziębieniu, w rozluźnieniu wszelkich napięć.

Jest to również metoda diagnostyczna. Rodzaj i umiejscowienie SHA pokazują nam, z jakim rodzajem patogenu mamy do czynienia. Wymaga to jednak przynajmniej podstawowej wiedzy z meridianologii, czyli przebiegu meridianów w ciele.

Celem GUA SHa jest poruszenie zastojów Qi – naszej energii życiowej i udrożnienie meridianów. W ten sposób, ciało zaczyna proces samoregulacji, pozbywa się toksyn, krew i qi zaczynają płynąć swobodnie, umysł się uspokaja.

Podczas naszego spotkania nauczymy się podstawowej techniki GUA SHA. Będziemy pracować w parach, by doświadczyć czym ten masaż jest i w jaki sposób ciało reaguje na ten rodzaj dotyku/skrobania.

Będę miała ze sobą 2 rodzaje olejków ziołowych, które dodatkowo wzmocnią nasze doznania.

Warsztat potrwa 3 godziny.

Weź ze sobą duży ręcznik i luźne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów.

Warsztat