Krzysztof Rujna

Krzysztof Rujna

Diagnostyka

mgr Krzysztof Rujna – fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w tematyce Fizjoterapii Sportowe oraz Medycyny Manualnej, ponadto ciągle rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu terapii manualnej, masażu i medytacji. Na co dzień praktykuje jako terapeuta w Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej Kore w Swarzędzu oraz pracuje jako wykładowca WSEiT Poznań i AWF Gorzów Wielkopolski prowadząc zajęcia z zakresu Diagnostyki Funkcjonalnej i różnicowej, Fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, Metod specjalnych w procesie fizjoterapii oraz Terapii Manualnej. Jest zwolennikiem multidyscyplinarnego podejścia do problemów swoich pacjentów.

Górny otwór klatki piersiowej-konotacje anatomiczne i funkcjonalne

Sala A

W ramach wykładu zagłębimy się w świat anatomii kompleksu barkowego i rejonu szyjno-piersiowego. Wspólnie poznamy etiologię powstawania zespołu  górnego otworu klatki piersiowej. Uczestnicy poznają objawy zespołu GOKP, ich  podział ze względu na zaangażowane struktury anatomiczne oraz zależności i determinanty funkcjonalne. Przeanalizujemy także możliwe warianty terapeutyczne.

Wyklad
READ MORE

Diagnostyka i terapia manualna w zespole GOKP

Sala B

W ramach warsztatu zajmiemy się diagnostyką i wariantami różnicowania dolegliwości najczęściej zgłaszanych przez pacjentów z objawami GOKP.  Poznamy kluczowe testy diagnostyczne oraz możliwe podejścia terapeutyczne zwracając uwagę na odczucia pacjenta, jego preferencje i możliwości. Zagłębimy się w zawiły świat jakim jest nasze ciało i postaramy się zrozumieć połączenia nim sterujące.

Warsztat
READ MORE